Wśród wielu typów mebli metalowych przeznaczonych do stosowania w biurach, sklepach, magazynach czy warsztatach, na szczególne wspomnienie zasługuje regał magazynowy. Te niezwykle charakterystyczne meble pozwalają na szybkie zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej w obiekcie dowolnego typu, w każdym miejscu, w którym zostaną ustawione. W związku z tym po meble tego typu sięgają nie tylko właściciele magazynów, ale również inni przedsiębiorcy i co ciekawe, także użytkownicy prywatni, osoby urządzające piwnice, garaże lub spiżarnie w swoich mieszkaniach i domach.

Standardowy regał magazynowy to mebel wyjątkowo uniwersalny, sprawdzający się w wielu różnych okolicznościach i miejscach. Powszechnie wykorzystuje się go do urządzania powierzchni magazynowych w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, warsztatach, a także hurtowniach czy sklepach. Ze względu na dużą różnorodność tego typu konstrukcji, odbiorcy mogą wybierać pomiędzy regałami magazynowymi typu wciskanego i regałami skręcanymi. Mogą również wybierać pomiędzy regałami o różnej wysokości i szerokości, a także różnej ilości półek. Te ostatnie, ze względu na sposób wykonania półek oraz z uwagi na charakterystykę konkretnego regału, mogą mieć różną nośność. Najczęściej spotyka się regały o maksymalnym obciążeniu na półkę sięgającym 60-250kg. Oczywiście znaleźć można również mocniejsze konstrukcje oferujące udźwig rzędu 300-500kg na półkę, a nawet więcej. Tego typu regały magazynowe są jednak znacznie droższe i w praktyce sięgają po nie jedynie wyspecjalizowane firmy o specyficznym profilu działalności. Jak prezentują się takie meble, można zobaczyć na stronie: http://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-magazynowe-1730.html.

Klasyczny regał magazynowy z półkami metalowymi lub półkami wykonanymi z płyt MDF może być używany w wielu różnych obiektach, niekoniecznie o funkcji magazynowej. Z takimi regałami można spotkać się chociażby w biurach, gdzie wykorzystuje się je do składowania większych ilości dokumentów w segregatorach lub kartonach, a także w mieszkaniach i domach prywatnych, na przykład w piwnicach, gdzie wykorzystuje się jego m.in. do składowania przetworów na zimę.