"Wypadki chodzą po ludziach", dlatego trzeba zawczasu o tym pomyśleć i wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Polisa powinna być dostosowana do naszego trybu życia, podejmowanego na co dzień ryzyka, pracy i innych ważnych czynników, które wpływają bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Warto także rozważyć kupno ubezpieczenia przed wyjazdem, szczególnie za granicę. W razie wypadku możemy skorzystać z różnych opcji - poprosić o pomoc towarzystwo ubezpieczeniowe lub poradzić sobie samodzielnie. Czasem jednak niezbędny jest również adwokat. W Poznaniu jest kilku adwokatów, którzy specjalizują się właśnie w odzyskiwaniu odszkodowań.

adwokat poznańWykształcony specjalista

Z profesjonalnego wsparcia wykształconej i uprawnionej osoby warto skorzystać z wielu powodów. Przede wszystkim adwokat dysponuje odpowiednią, fachową wiedzą, która pozwoli mu działać w sprawie. Zgłaszamy się do radcy w różnych okolicznościach, w których przydaje się adwokat. W Poznaniu możemy dodatkowo skorzystać z pierwszej darmowej porady wstępnej.

Dlaczego warto

Pomoc profesjonalisty, który zna się na prawie przyniesie wiele korzyści dla naszej sprawy. Na pewno ułatwi gromadzenie odpowiedniej dokumentacji, znacznie przyspieszy zgłoszenie szkody, a w razie czego również przyspieszy złożenie sprawy karnej (czasami zachodzi taka potrzeba), zakończenie całej sprawy likwidacyjnej, a także pomoże w odpowiedni sposób wystąpić do sądu o zwiększenie kwoty odszkodowania, jakie nam przysługuje z racji nieszczęśliwego wypadku lub renty.

Co należy przygotować

Adwokat musi zapoznać się szczegółowo ze sprawą, dlatego musimy wyłożyć ją w jak najbardziej jasny i precyzyjny sposób. Do prowadzenia (a wcześniej wszczęcia) postępowania niezbędne są odpowiednie dokumenty, bez których nie da się ruszyć sprawy. Następnie dokumentacja jest uzupełniana o kolejne, brakujące papiery, które będą potrzebne do prowadzenia postępowania. Ważne jest również sprecyzowanie żądań, wokół których będzie się przecież toczyć cała sprawa. Kancelaria będzie pośrednikiem między nami a stosownymi urzędami.

  Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Prawną Ceranek, która oferuje swoje usługi pod adresem http://www.ceranek.pl/adwokaci/