Sport to zdrowie, dlatego bardzo istotne jest to, by wszyscy ci, którzy dbają o dobrą sylwetkę ruszali się jak najczęściej. Z wielu rodzajów sportu można wybrać na przykład squash, Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy mnóstwo klubów promujących ten rodzaj ruchu.

A czym właściwie jest squash?  To gra w piłkę, polegająca na odbijaniu jej o ścianę. Długość meczu jest odgórnie określona, i trwa tak długo, aż nie zostaną wygrane łącznie trzy sety. Każdy taki set to jedenaście punktów . Przed samym meczem należy się odpowiednio rozgrzać, na co zawodnicy mają równo pięć minut – po połowie dla każdej ze stron. A później pozostaje już tylko losowanie pierwszego serwu. Odbywa się ono z pomocą rakiety – podobnie, jak przy grze w monetę. 
By odpowiednio wykonać serw, trzeba spełnić kilka warunków, między innym jedna z nóg serwującego musi znajdować się w polu, w którym serw się odbywa. Odbierający ten serw może znajdować się w dowolnym miejscu. 
Dla wszystkich wielbicieli niebanalnych sportów idealny będzie squash, Szczecin to miasto, które daje spore możliwości w praktykowaniu tego rodzaju zajęcia.