Zarówno w okresie przygotowania, jak i w czasie trwania zabiegów stomatologicznych czy estetycznych,  tak samo istotną rolę odgrywa wiedza i doświadczenie personelu, jak i odpowiednie wyposażenie. Dlatego w dużej mierze za sukces i powodzenie danego gabinetu stomatologicznego odpowiadają unity stomatologiczne, które dają większe możliwości wykonywania różnych zabiegów i oferowania innych terapii.

Konfiguracja dla wymagających profesjonalistów

Nie należy jednak zapominać, że taki profesjonalny i rozbudowany unit stomatologiczny jest przede wszystkim narzędziem pracy stomatologa i jak w przypadku każdego specjalistycznego zawodu – inwestycja w narzędzia pracy to podstawa. Dlatego nie należy bać się nawet najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych konfiguracji unitów stomatologicznych, chociaż ich koszt będzie znacząco przewyższał koszt najbardziej podstawowej konfiguracji. Stomatolodzy, którzy nie rozwijają się w swoim fachu mogą oczywiście korzystać z tego samego, wysłużonego unitu przez kilka dekad, ale nawet najmniej wymagający pacjent w końcu zorientuje się, że jest leczony przy pomocy leciwego i nie przystającego do dzisiejszych standardów medycznych sprzętu. unity stomatologiczneMożna więc śmiało stwierdzić, że inwestując środki w jakościowy unit stomatologiczny lekarz daje sobie możliwość wykonywania tych samych zabiegów i czynności w zdecydowanie szybszym tempie i z lepszym skutkiem. Przy okazji zyskując wizerunkowo, gdyż nowoczesne unity stomatologiczne natychmiast przykuwają uwagę i niekiedy wręcz budzą zachwyt u pacjentów – są centralnym punktem całego gabinetu i łączą w sobie nie tylko fotel z oświetleniem czy kranikiem z odpływem. To przede wszystkim prawdziwe wielozadaniowe roboty z dziesiątkami najróżniejszych funkcji, końcówek, akcesoriów i nakładek całkowicie zmieniających możliwości pracy przez stomatologa czy protetyka. Każdy model umożliwia oczywiście wielopoziomową regulację poprzez automatykę i sterowniki elektroniczne zagłówków czy podłokietników, podnoszenie i opuszczanie fotela i inne czynności gwarantujące optymalne ułożenie pacjenta podczas zabiegu.

Postęp i nowe możliwości

W każdej dziedzinie medycyny oraz sprzętu medycznego dokonuje się w ostatnich dekadach prawdziwa rewolucja. Nie inaczej jest w stomatologii i protetyce, gdzie unity stomatologiczne bardzo poszerzyły arsenał swoich możliwości. Oprócz najbardziej oczywistych i szeroko wykorzystywanych unitów stacjonarnych pod pełną zabudowę gabinetu, dostępne są również modele mobilne, pozwalające na wykonywanie szerokiej gamy zabiegów w miejscu najbardziej ergonomicznym dla samego pacjenta lub lekarza. Są świetnym uzupełnieniem niewielkich gabinetów w wielozadaniowych poradniach czy szkołach, ale mogą również służyć do wykonywania zabiegów poza gabinetami, bezpośrednio u pacjentów. Artykuł powstał we współpracy z http://www.biodent.com.pl/katalog-produktow/unity-stomatologiczne/