Klasyczne domofony powoli odchodzą w niepamięć. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wideodomofony, które umożliwiają nie tylko rozmowę, ale także oglądnięcie obrazu, który pokaże nam, z kim rozmawiamy. Można je kupić w całkiem niskich cenach a kuszą nas nie tylko obrazem, ale także wieloma dodatkowymi funkcjami.


Dlaczego wideodomofony są lepsze od domofonów?


Wideodomofony - dlaczego warto je montować?Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - wideodomofon ma zdecydowanie większe możliwości i oferuje inwestorom dodatki, o których właściciele klasycznych domofonów mogą jedynie pomarzyć.Instalując urządzenie dobrej firmy, dostajemy dostęp do aplikacji, która umożliwia odbieranie połączeń niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Nie ważne, że będziemy aktualnie w pracy czy na wakacjach - w razie potrzeby będziemy mogli odebrać połączenie i rozmawiać z osobą, która dzwoni do naszego domu. Wystarczy dostęp do internetu i smartfon z odpowiednią aplikacją, by skorzystać z takiej opcji.
Wideodomofony są co prawda droższe od domofonów, ale w sieci można znaleźć dość dobre oferty na bardzo zaawansowane urządzenia. Warto zajrzeć na stronę https://skonieczni24.pl/pol_m_Automatyka-domowa_Wideodomofony-306.html bo można tam wybrać funkcjonalny wideodomofon w dobrej cenie. Decydują się na zakup, warto upewnić się, że okablowanie, które mamy wypuszczone do ogrodzenia pozwoli nam na instalację wymarzonego urządzenia. Spora część wideodomofonów wymaga wiązki, w której znajduje się 8 lub 10 przewodów. Na wszelki wypadek warto jednak zaopatrzyć się w kabel, który posiada 12 żył. Pozwoli nam to w razie potrzeby wykorzystać nadmiar przewodów do podpięcia np. kamery.


Jak zamontować wideodomofon w naszym domu?


Instalacja wideodomofonu nie jest specjalnie skomplikowana dla osób, które potrafią majsterkować. Wykorzystują one przeważnie prosty schemat, który umożliwia szybkie połączenie stacji wewnętrznej z jednostką wewnętrzną i zasilaniem.Jeśli chodzi o narzędzia, które warto posiadać, to wystarczy śrubokręt, nożyk i przyrząd do ściągania izolacji. W niektórych wypadkach pomocny może okazać się miernik elektryczny.Dla osób, które kompletnie nie znają się na schematach elektrycznych, konieczne może okazać się wezwanie wykwalifikowanego instalatora, który szybko upora się z tym zadaniem. Problem pojawia się w sytuacji, gdy nie mamy przygotowanego okablowania. W takim przypadku wymagane będzie wykonanie całej instalacji od zera. Cena standardowej usługi instalacyjnej bez wykonywania instalacji elektrycznej wynosi około 300-500 zł. Wykonać może ją właściwie każdy elektryk.