Pomimo iż ceniona i polecana przez wielu specjalistów w tym lekarzy, niestety nadal zbyt rzadko stosowana. Chodzi oczywiście o dietę, której fundamentem jest zdrowa żywność. Wrocław jako duże miasto, oferuje swoim mieszkańcom kilka punktów, w których można zaopatrzyć się w tzw. ekologiczne produkty, jednakże ich ceny niekiedy daleko przekraczają zdolności finansowe zainteresowanych. Olej budwigowy jest nawet kilka razy droższy od zwykłej oliwy.

Chcąc mieć pewność, że kupowane produkty pochodzą z pewnych źródeł najlepiej zaopatrywać się na miejscu- stacjonarnie, wyłącznie w te artykuły, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Jedną z popularniejszych pozycji w sklepach „eko” jest lapacho, które w wielu domach z powodzeniem zastępuję zwykłą, czarną herbatę. Podobnie jak wszystko inne, tak i olej budwigowy można kupić za pośrednictwem Internetu, gdzie oferowany jest w atrakcyjnych cenach.

Nie zawsze udaje się, żeby fundamentem odżywiania była zdrowa żywność. Wrocław i inne większe miasta ułatwiają realizację takich założeń, jednakże podmiejskie aglomeracje również są pełne zainteresowanych innym trybem życia, w skład którego wchodzi również jadłospis. Olej budwigowy ma właściwości lecznicze, stąd też jego wyższa cena.