Dlaczego powinieneś przenieść swój biznes do sieci?

Żyjemy w czasach, w których technologia pozwala nam załatwić wszystko bez wychodzenia z domu. Zakupy, opłaty, rozrywka i znajomi - wszystko czego możemy tylko zapragnąć, mamy na wyciągnięcie ręki. Z roku na rok postęp technologiczny sprawia, że coraz więcej jesteśmy w stanie załatwić sięgając po laptopa czy też smartphone. Dziś podpowiemy, dlaczego warto przenieść biznes do sieci i jakie oprogramowanie sklepu internetowego powinniśmy wybrać w drodze do e-commerce’owego sukcesu.

Zakupy z każdego miejsca na ziemi

Zdecydowaną przewagą sklepów internetowych nad stacjonarnymi odpowiednikami jest ich dostępność. Chyba każdy z nas posiada w dzisiejszych czasach smartphone z połączeniem do internetu. Dzięki nowoczesnej technologii możemy znaleźć to czego szukamy a następnie kupić, w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na ziemi. Od pomysłu do zakupu dzieli nas dosłownie kilka kliknięć palca. Taka sytuacja to ogromna szansa zarówno dla małych jak i wielkich przedsiębiorstw. Dążąc do sukcesu musimy iść z iść z duchem czasu i być na bieżąco z nowinkami technologicznymi mogącymi pomóc w rozwoju naszego biznesu.

Wybór odpowiedniej domeny

Skoro już uświadomiliśmy sobie jak ważne jest korzystanie z okazji jakie stawia przed nami nowa technologia, powinniśmy podjąć kroki w kierunku założenia swojego sklepu internetowego. Pierwszym, o co powinniśmy zadbać jest wybranie odpowiedniej domeny. Najlepsza dla nas sytuacją jest ta, w której użyjemy niezmienionej nazwy, już założonego przez nas interesu. Problem pojawia się wtedy, kiedy prowadzimy np. Sklep z butami “Kasia”, w takiej sytuacji będziemy niemal na pewno zmuszeni do rebrandingu i zmiany nazwy sklepu tak, aby wyróżniała się na tle konkurencji i stanowiła charakterystyczny element rozpoznawczy marki.

Na czym zbudować swój sklep?

Gdy już wykupimy odpowiednią domenę powinniśmy zadać sobie pytanie jakie oprogramowanie sklepu internetowego powinniśmy wybrać? Nie jest to wcale takie proste pytanie, gdyż na rynku znajdziemy wiele platform z gotowymi rozwiązaniami. To jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybierzemy powinno zależeć od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. Do prowadzenia małego sklepu, z niewielką ilością asortymentu powinniśmy wybrać, któryś z podstawowych predefiniowanych pakietów. Nie ma sensu komplikować sprawy i szukać wyjątkowych rozwiązań wtedy, kiedy ich nie potrzebujemy. Inaczej prezentuje się sytuacja w przypadku zakładania sklepu, w którym będziemy chcieli umieścić tysiące produktów i dziesiątki kategorii. Takie przedsięwzięcie będzie wymagać od nas rozwiązań nietypowych- dopasowanych specjalnie do naszego asortymentu. Tego typu oferty wiązać się będą z większymi wydatkami co przełoży się jednak na możliwości naszego sklepu, co z kolei zagwarantuje wyższą sprzedaż.