Przygotowujemy się do wizyty u dentysty

Dostać się do lekarza wciąż nie jest łatwo, a na wizytę u specjalisty często trzeba czekać całymi tygodniami. Alternatywą dla korzystania z usług "darmowej" służby zdrowia są lekarze prywatni, do których dostęp jest o niebo łatwiejszy, chociaż już płatny.

Dlatego śmiało można powiedzieć, że za wizytę i poradę u lekarza specjalisty zapłacimy tak czy inaczej czymś bardzo cennym: albo naszym czasem (który w przypadku choroby może być bardzo ważnym czynnikiem), albo pieniędzmi (na które ciężko przecież pracujemy). Dlatego bardzo ważnym jest, aby uzyskać z takiej wizyty jak najwięcej i sprawić, by popchnęła do przodu temat naszej rekonwalescencji, zamiast niepotrzebnie go wstrzymywać lub wydłużać.

Dzisiaj zajmijmy się wizytą u dentysty. Takie wizyty to temat dość delikatny i podwójnie interesujący, jeżeli chodzi o przygotowywanie się - a to dlatego, że odpowiednie przygotowanie się do niego pomoże uspokoić nerwy pacjenta, które akurat wizycie u lekarza tej specjalizacji potrafią nieźle dać się we znaki.

Przed wizytą u stomatologa - kilka porad

Dentysta bielanyPrzede wszystkim należy sprawdzić, gdzie najbliżej znajduje się dentysta. Na Bielanach, na przykład, z łatwością można znaleźć ich kilku. Wyszukanie takiego najbliżej może okazać się bardzo pomocne, bowiem długa podróż z bolącym zębem nigdy nie należy do przyjemnych (a nawet bezpiecznych). Zawsze należy potwierdzić termin swojej wizyty, dzwoniąc do lekarza na dobę przed planowanym zabiegiem. Życie już takie jest, że czasami częstuje nas zdarzeniami losowymi. Upewnienie się, czy zabieg rzeczywiście będzie miał miejsce może zaoszczędzić pacjentowi nie tylko czasu, ale również niepotrzebnego stresu.

Kolejną rzeczą, o którą trzeba zadbać, jest dodatkowa dokumentacja - o ile będzie ona na wizycie wymagana. Może chodzić tutaj na przykład o dokumentację jakichś dodatkowych badań albo zdjęcia rentgenowskie. Dobrze jest to wszystko przygotować sobie dzień wcześniej, aby w dniu zabiegu niczego nie zapomnieć. Oprócz tych dokumentów może przydać się jeszcze dowód osobisty.

Do stomatologa warto wybrać się też nieco wcześniej, niż wynikałoby to z ustalonej godziny. O ile wspomniany dentysta na Bielanach będzie miał łatwy dojazd, o tyle w mniejszych miejscowościach może być z tym kłopot - a nie ma nic gorszego niż zabieg dentystyczny, do którego się przygotowaliśmy i którego potrzebujemy, a który przepada nam ze względu na korki czy zepsuty autobus. Na koniec najważniejszy element przygotowań - dokładne wyczyszczenie zębów oraz jamy ustnej. Razem z nitkowaniem i płukaniem buzi specjalnym środkiem.