Chęć otworzenia własnego biznesu wymaga zorientowania się jaka jego forma prawna byłaby najkorzystniejsza dla danego biznes planu. Zakładanie spółki pod jakąkolwiek z form wiąże się nie tylko z korzystniejszymi rozliczeniami ale również droższą obsługą księgową. Pozostaje inna forma opłacania podatków, ZUS-u i ogólnego prowadzenia rozliczeń. Nadruki krs, które składa się w urzędach dotyczą, podobnie jak np. deklaracja VAT poprawnemu wyliczeniu podatków.

Składki należne państwu są rozliczane metodami replicaphones.mobi np. liniowymi i ogólnymi. Dla pracownika- prezesa- który w swoim przedsiębiorstwie jest zatrudniony na umowę o pracę opłaty są znacznie wyższe niż np. dla posiadacza jednoosobowej działalności gospodarczej. Nadruki krs podobnie, jak przy dg pozwalają jednak na obniżenie kosztów między innymi za pośrednictwem siedziby. Wirtualne biuro czyli w praktyce sam adres można kupić w dowolnym mieście.

W stosunku do spółek są praktykowane dużo surowsze i dokładniejsze kontrole między innymi skarbowe. Warto pamiętać, ażeby druki krs, rozliczeniowe i wszelkie inne o treści tak rachunkowej, jak i formalnościowej trzymać w porządku i ładzie. Zakładanie spółki oparte jest przede wszystkim na wpisie do KRS oraz na akcie notarialnym, których kopie należy mieć niemal zawsze pod ręką.