Wyposażenie sklepu spożywczego – co trzeba kupić?

Jeśli otwierasz sklep spożywczy musisz pomyśleć o jego odpowiednim wyposażeniu. Przede wszystkim potrzebne będą Ci meble, na których będzie można ustawić oferowane przez sklep produkty. Jeśli zamierzasz sprzedawać produkty wymagające przechowywania w niskich temperaturach tj. mięso, wędliny czy sery, potrzebować będziesz specjalnych urządzeń chłodniczych. Gdy dodatkowo chcesz sprzedawać lody lub mrożonki, potrzebne będą Ci również zamrażarki. Podstawowe wyposażenie sklepów to także kasa fiskalna, waga, metkownica, a obecnie coraz częściej również terminal do płatności bezgotówkowych. [caption id="attachment_3464" align="alignnone" width="300"]wyposażenie sklepów Artykuł powstał na podstawie wyposażenia sklepów dostępnych na stronie https://www.eladex.com.pl/[/caption]

Meble do sklepu

Meble, które składają się na podstawowe wyposażenie sklepów spożywczych, to przede wszystkim różnego rodzaju regały. Możesz zdecydować się na zakup regałów o konstrukcji drewnianej lub metalowej. Te pierwsze są zwykle bardziej estetyczne, te drugie bardziej trwałe. W praktyce regały metalowe najczęściej wykorzystuje się do ekspozycji owoców i warzyw w drewnianych lub plastikowych skrzynkach. Do prezentacji tradycyjnych produktów spożywczych w opakowaniach jednostkowych, częściej wykorzystywane są regały drewniane, najlepiej wyposażone w indywidualny system oświetleniowy. Prócz regałów potrzeba będzie Ci również lada, na której można ustawić kasę i wagę, i ewentualnie terminal do płatności bezgotówkowych.

Urządzenia chłodnicze do sklepu spożywczego

Gdy sprzedajesz produkty, które łatwo się psują tj. nabiał, wędliny czy sery, swój sklep musisz wyposażyć w profesjonale urządzenia chłodnicze. Wyposażenie sklepów o mniejszej powierzchni najczęściej stanowią witryny i lady chłodnicze. W przypadku dużych sklepów samoobsługowych, prócz witryn i lad stosuje się również otwarte regały chłodnicze. Niezależnie od wielkości sklepu, jeśli prowadzi on sprzedaż napojów alkoholowych tj. piwo, nieodłącznym elementem wyposażenia sklepu powinny być szafy chłodnicze z dużymi, przeszkolony drzwiami. Schłodzone napoje sprzedają się lepiej niż te ze zwykłej sklepowej półki, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach roku. Jeśli zamierzasz sprzedawać produkty głęboko mrożone, na wyposażenie sklepu powinna trafić także zamrażarka skrzyniowa.