Internet pozwolił coraz większej ilości osób, często amatorów, na zakładanie własnego video-bloga. Wystarczy konto na stosownej platformie, nieco wolnego czasu oraz sprawny mikrofon Rode, a możemy, w ramach hobby, zyskać niemałą rzeszę odbiorców. Zadanie to jednak nie jest takie proste – aby uzyskać znaczącą widownie, należy się do tego zajęcia odpowiednio przyłożyć. Nawet jako amator musimy utrzymywać pewne standardy techniczne. Oczywiście, nie musimy posiadać studyjnej jakości dźwięku, lecz nagrywanie z pokoju o dobrej akustyce oraz wyposażenie się w funkcjonalny mikrofon Rode to absolutne podstawy. Jeśli nasze vlogi cechują się licznymi zakłóceniami, szumem i słyszalnym dyszeniem w mikrofon, to z pewnością niezbyt wielu ludzi będzie miało ochotę nas słuchać, nawet jeśli będziemy nadrabiali te niedociągnięcia samą treścią wypowiedzi.

Jak przyciągnąć do siebie odbiorców?

Większość vlogów z założenia ma być rozrywką, dlatego warto jest utrzymywać je w lekkiej i nieco żartobliwej atmosferze, niezależnie od tego, jaki zakres tematów mamy w zwyczaju poruszać. Jeśli oprócz mikrofonu Rode używamy także kamerki internetowej, to warto jest zadbać o swój wizerunek. Należy wyglądać schludnie i czysto, co tyczy się zarówno fryzury jak i stroju. Większe znaczenie ma jednak nasze otoczenie, a przede wszystkim sprzęt, którego używamy. Prowadząc vlog powinniśmy przygotować się na liczne pytania odnoście technicznych aspektów naszych urządzeń, warto jest zatem się z nimi zapoznać już wcześniej. Wielu vlogerów już na starcie podaje jakich słuchawek oraz mikrofonu Rode używają, wyprzedzając rozważania swoich fanów. Często zdarza się, że firmy same zainteresują się naszą działalnością i zaproponują współpracę – w zamian za wynagrodzenie pieniężne lub zapewnienie zniżek, my podejmiemy się promocji ich sprzętu.

Czym cechuje się dobry vloger?

Video-blogi są na tyle nową działalnością, że nie ma jeszcze wykształconego wokół nich, jednoznacznego kanonu. Ludzie nadal eksperymentują zarówno pod względem przedstawianych treści, jak i ich formy. Jedne, co pozostaje niezmienne, to konieczność zastosowania sprzętu o dostatecznie wysokiej jakości, aby cały program zachował pewne standardy. Opcją o najlepszym stosunku ceny do parametrów jest mikrofon Rode, czyli popularny wybór wśród wielu wschodzących gwiazd Internetu. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby zapewnić sobie optymalny set-up do vloga. Posługując się mikrofonem Rode mamy pewność, że nasza widownia słyszy nas wyraźnie, bez zbędnego szumu czy przerw w nagraniu. Artykuł powstał we współpracy z https://www.bemixmedia.pl/mikrofony-rode-cat-270