Zawsze wiesz, gdzie jest Twój samochód

Wyposażenie samochodu w lokalizator GPS to rozwiązanie, które przynosi sporo korzyści zarówno dla posiadaczy prywatnych samochodów, jak i tych, którzy mają firmy transportowe lub dysponują flotą aut służbowych.

Ochrona przed kradzieżą

monitoring pojazdów W przypadku prywatnych samochodów monitoring pojazdów może przede wszystkim zapobiec kradzieży auta wyposażonego w takie urządzenie. Ponieważ, gdy złodziej zobaczy przyklejoną na szybie informację, że auto może być śledzone za pomocą monitoringu, jest szansa, że po prostu zrezygnuje z jego kradzieży. A jeżeli jednak się na nią jednak zdecyduje, monitoring pojazdów na pewno przyczyni się do jego szybszego odzyskania. Pod warunkiem, że wcześniej urządzenie GPS nie zostanie uszkodzone lub zniszczone. Z tego powodu są właściciele prywatnych samochodów, którzy wychodzą z założenia, że jednak lepiej nie podpowiadać złodziejom, w jakie zabezpieczenia wyposażone jest ich auto, tylko wykorzystać monitoring pojazdów w przypadku kradzieży ich samochodu.

Dla firm transportowych i flot aut służbowych

Monitoring pojazdów to również doskonała propozycja dla firm transportowych i tych, którzy posiadają auta służbowe dla pracowników. Obecne rozwiązania w dziedzinie śledzenie ruchu pojazdów posiadają wiele różnych bardzo przydatnych funkcji. Jedną z nich jest to, że można kontrolować pojazdy w tak zwanym czasie rzeczywistym. Dzięki takiej możliwości wiadomo, czy kierowca na przykład nie oszukuje swojego pracodawcy, Czy jest rzeczywiście tam, gdzie miał być. Można też na bieżąco korygować drogę pracownika. Choćby zmieniać w zależności od potrzeb polecenia załadunku w innym miejscu lub zlecić pilne spotkanie z klientem lub kontrahentem, który jest akurat w pobliżu trasy pracownika i potrzebuje pilnego kontaktu. Teraz do tego wszystkiego wystarczy smartfon. Monitoring pojazdów może również przyczynić się do oszczędności w firmie. Bo można sprawdzić jak kierowcy przyspieszają i jak hamują, czyli jaki styl jazdy preferują. Jeżeli jest on agresywny, to nie jest to dobre nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach, ale również jeżeli chodzi o finanse firmy.

Jaki styl jazdy preferuje kierowca?

Gdy ktoś prowadzi agresywnie, to samochód spala więcej paliwa, które jest przecież największym kosztem prowadzenia firmy transportowej. Taki sposób jazdy powoduje również szybsze zużywanie się jego podzespołów, a to z kolei sprawia, że droższe jest serwisowanie floty lub auta mogą się również częściej psuć. Monitoring pojazdów ułatwia również rozliczanie czasu pracy i wpływa też na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców czyli pracowników firmy. Pozwala na szybkie reakcje, gdy z lokalizatora wynika, że dzieje się coś dziwnego z pojazdem lub prowadzący je wysyła jakiś sygnał alarmowy.