Ozdabianie albumów, kartek i pudełek to szeroko pojęte prace ręczne, które noszą nazwę scrabookingu. W sklepach znajdziemy wiele różnorodnych artykułów, które pomogą rozwijać pasję poprzez szeroką gamę materiałów i akcesoriów do ręcznego tworzenia. Co zatem powinna mieć początkująca scraperka? Pierwszym elementem, o jakim należy pamiętać podczas wykonywania albumów są bazy. To nic innego jak puste albumy lub notesy o grubych kartkach. Alternatywą mogą być również wykonane własnoręcznie, przy użyciu grubej tektury. W sytuacji, gdy obiektem końcowym ma być kartka świąteczna lub okolicznościowa to wtenczas polecaną propozycję stanowi kartka z bloku technicznego lub sztywny, kolorowy arkusz papieru.

Czego jeszcze wymaga rękodzieło?

Scrapbooking sklep ma wiele w tym zakresie do zaoferowania. Kolejnym, niezwykle ważnym elementem są kolorowe papiery jednobarwne lub udekorowane wzorem. W zależności od oczekiwań i stopnia zaawansowania, można wykorzystać gotowe zestawy lub kupować pojedynczo. Papiery wyróżniają się różną gramaturą. O ile w przypadku albumów, różna grubość nie stanowi przeszkody, o tyle w sytuacji, gdy papier ma stanowić bazę do kartek okolicznościowych to optymalną propozycję stanowi gramatura o wartości 230. Tak, jak rozmaite są poszczególne grubości, tak bogata różnorodność dotyczy również wielkości.

rękodziełoNie bez znaczenia pozostają również inne dodatki, które świetnie nadają się do ozdabiania lub maskowania miejsc łączenia papierów czy zawiązywania kokardek. Co w tym zakresie może nam zaoferować scrapbooking? Sklepy wiedzą o tym najlepiej, oferując samoprzylepne taśmy ze wzorami, zwykłe koronki, rozmaite wstążki lub sznurki.

Następnym elementem, o którym warto pamiętać są dziurkacze. Oprócz klasycznych, można zaopatrzyć się w dekoracyjne, które pozwolą na wycinanie dowolnych kształtów, np. serc, kwiatków lub koronki na papierze. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Zawsze można na kartce papieru narysować jakiś kształt, wyciąć, używać jako szablonu lub ... zakupić scrapki lub stemple. Sklepy ze scrapbookiniem mają nam wiele do zaoferowania w tym temacie. Dzięki tak bogatej różnorodności, mamy możliwość tworzenia niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju albumów, kartek, pamiątek rodzinnych czy innych przedmiotów osobistych, o których tylko zamarzymy.